top of page

GYVŪNŲ AUSŲ GYDYMAS

Šuo su didelėmis ausimis

Jei Jūsų augintinis dažniau nei įprasta kasosi ausis ar purto galvą. Jis gali turėti ausų infekciją – vieną iš dažniausiai diagnozuojamų naminių gyvūnėlių sveikatos sutrikimų. Ausų uždegimo požymiai gali būti ausų įšbėrimas, purtymas, paraudusios ir (arba) skausmingos ausys, nemalonus kvapas arba nešvarios išskyros iš ausies. 

Negydoma ausų infekcija savaime nepraeis. Tai gali sukelti nuolatinius pokyčius, tokius kaip ausies landos susiaurėjimą, ausies hemetomą ar vidinės, vidurinės ausies uždegimus. 

Ne visos ausų infekcijos yra vienodos. Išorinį otitą gali sukelti kenksmingos bakterijos, grybeliai ar ausų erkės. Atsižvelgdami į ausų tepinėlio rezultatus, mūsų gydytojai paskirs reikiamus vaistus.

Reguliarus ausų valymas gali būti toks pat svarbus kaip ir vaistų skyrimas. Prieš pradėdami vartoti vaistus, Vilnius Vet veterinarijos gydytojai dažnai rekomenduos naudoti valymo tirpalą, kad pašalintumėte sieros perteklių iš ausies kanalo. Be tinkamo valymo kartais neįmanoma, kad ausų vaistai prasiskverbtų į ausies kanalą ir atliktų savo darbą.

Pakartotiniai apžiūros yra svarbios norint pilnai išspręsti ausų infekcijų problemas. Gydymo pabaigoje labai svarbu dar kartą patikrinti ausis. Kadangi daugelyje ausų gydymui skiriamų vaistų sudėtyje yra priešuždegiminių medžiagų, kurie mažina paraudimą, patinimą ir skausmą, Jūs galite nuspręsti, kad problema išspręsta. Deja, kai kuriais atvejais gali prireikti ilgesnio ir sudėtingesnio gydymo kurso, norint visiškai išgydyti ausų uždegimą, todėl be pakartotinio patikrinimo nesužinosite, ar infekcijos šaltinis buvo pašalintas.

Kad ausų infekcija nepasikartotų, rekomenduojame laikytis Vilnius Vet gydytojų nurodymų iki pilno pasveikimo. Pasikartojančios ausų uždegimai gali sąlygoti tolesnę medicininę diagnostiką, siekiant nustatyti pagrindines ligos priežastis, įskaitant alergiją, maistui ir aplinkai, hipotireozė, kušingo liga ir kt.

bottom of page