top of page

GYVŪNŲ IMUNITETAS IR VAKCINACIJA

Gydytojas leidžia vakciną

VAKCINAVIMAS APSAUGO JŪSŲ AUGINTINĮ NUO GYVYBEI PAVOJINGŲ INFEKCINIŲ LIGŲ.

 

KAS YRA IMUNITETAS?

Jeigu gyvūnas arba žmogus įgyja imunitetą nuo tam tikros ligos, vadinasi, nėra rizikos susirgti šia liga, ar ši rizika labai maža. Imunitetas įgyjamas:

reguliariai vakcinuojantis,

• susirgus šia liga ir pasveikus.

KOKS YRA JAUNŲ GYVŪNŲ IMUNITETAS?

Gamta apdovanojo kales ir kates sugebėjimu perduoti dalį savo imuniteto (antikūnus) savo šuniukams arba kačiukams. Didžiausia šio imuniteto dalis perduodama per pirmąjį pieną (krekenas) pirmąją arba antrąja gyvenimo dieną. Motinos „perduotas” imunitetas apsaugo šuniuką ar kačiuką nuo ligų, bet tuo pačiu mažina vakcinavimo efektyvumą keletą pirmųjų jų gyvenimo savaičių. Tuomet perduotas imunitetas palaipsniui mažėja, kol šuniukas ar kačiukas tampa pažeidžiamas ligos. Vakcinavimo programos tikslas yra iki minimumo sumažinti tą pažeidžiamumo laikotarpį. Yra nustatytas vidutinis šuniukų ir kačiukų amžius, kuomet jie tinkamai reaguoja j vakcinaciją. Remiantis šiuo amžiumi sudaromos gyvūnėlių vakcinavimo programos. Paprastai jaunus gyvunėlius reikia vakcinuoti daugiau nei vieną kartą, kad jie būtų tinkamai apsaugoti nuo ligos.

KAS YRA PALAIKOMOJI REVAKCINACIJA?

„Palaikomoji” revakcinacija reikalinga tam, kad būtų išlaikytas reikiamas imuniteto lygis, kuris apsaugotų gyvūnėlį nuo infekcinių ligų. Tokia vakcinacija „primena” imuninei sistemai kaip reaguoti, jeigu ji susidurtų su gyvybei pavojinga liga.

 

KADA REIKIA VAKCINUOTI JŪSŲ AUGINTINĮ?

Jūsų veterinaras gali geriausiai pasakyti, kada ir kaip reikia vakcinuoti jūsų augintinį. Vakcinavimo programos sudaromos atsižvelgiant į šalies įstatymus, jūsų augintinio amžių ir sveikatą. Pasitarkite su savo veterinaru, jeigu gyvūnas nebuvo laiku pakartotinai vakcinuotas.

bottom of page