top of page

GYVŪNŲ ĮVEŽIMAS Į LIETUVĄ

Šuo važiuoja mašinoje

INFORMACIJA ATVYKSTANTIEMS Į LIETUVOS RESPUBLIKĄ SU NAMINIAIS GYVŪNĖLIAIS IŠ TREČIŲJŲ ŠALIŲ (NE ES NARIŲ).

Informacija keliaujantiems su naminiais gyvūnėliais iš trečiųjų šalių (ne ES narių)

Jei šunys, katės ar šeškai iš trečiųjų šalių išvardintų lentelėje vežami tiesiai į Lietuvos Respubliką, taikomi šiame skyriuje išvardinti reikalavimai.

TREČIŲJŲ ŠALIŲ SĄRAŠAS

Andora Antigva ir Barbuda Argentina, Aruba Ascensionas (Dangun žengimo sala) Australija, Bahreinas, Baltarusija, Barbadosas, Bermuda Bermudų salos, Bosnija ir Hercagovina, Čilė, Fidžis Falklendo salos, Honkongas, Islandija, Jamaika,

Japonija, Jungtinės Amerikos Valstijos (įskaitant Guamą), Jungtiniai Arabų Emiratai, Kaimanų salos, Kanada, Kroatija, Lichtenšteinas, Malaizij,a Majotas, Mauricijus, Meksika, Monakas, Montseratas, Naujoji Kaledonija, Naujoji Zelandija, Norvegija, Nyderlandų, Antilai.

 

Olandijos Antilai, Prancūzijos Polinezija, Rusijos Federacija, San Marinas, Sen Pjeras ir Mikelonas Sent Kitsas ir Nevis Sent Vinsentas ir Grenadinai Singapūras Sant Lusija Šv. Elenos sala Šveicarija Trinidadas ir Tobagas Taivanas Vanuatu Vatikanas Valisas ir FutunVolis ir Futūna

  1.  Identifikavimas
  2. Vakcinacija

  3. Veterinarijos sertifikatas arba ES gyvūno augintinio pasas

Šunų, kačių ir šeškų įvežimas į Lietuvos Respubliką iš trečiųjų šalių lentelėje nepaminėtų šalių taikomi šie reikalavimai

IDENTIFIKAVIMAS

 Šunys, katės ir šeškai laikomi identifikuotais, jeigu jie turi aiškiai įskaitomą tatuiruotę arba paženklinti integriniu grandynu. Nuo 2011 m. liepos 3 d. tik integrinis grandynas bus pripažįstamas teisėta identifikavimo priemone. Jeigu integrinis grandynas neatitinka ISO 11784 standarto arba ISO 11785 standarto A priedo, naminio gyvūnėlio savininkas arba už naminį gyvūnėlį atsakingas asmuo turi pateikti priemones, reikalingas integriniame grandyne užkoduotai informacijai nuskaityti patikrinimo metu.

VAKCINACIJA

 Šunys, katės ir šeškai turi būti vakcinuoti nuo pasiutligės pagal vakciną pagaminusios įmonės rekomendacijas. Šunys, katės ir šeškai gali būti vakcinuojami tik inaktyvuota vakcina, kurioje yra ne mažiau kaip vienas antigeninis vienetas vienoje vakcinos dozėje (Pasaulio Gyvūnų Sveikatos Organizacijos standartas http://www.oie.int/en ).

PASIUTLIGĖS SEROLOGINIAI TYRIMAI

 Prieš šunų, kačių ar šeškų vežimą, būtina šiems naminiams gyvūnėliams atlikti antikūnų prieš pasiutligę titravimo tyrimą. Įgaliotasis veterinarijos gydytojas, praėjus bent 30 dienų po vakcinacijos ir likus 3 mėnesiams iki įvežimo į Lietuvos Respubliką, turi paimti naminio gyvūnėlio kraujo mėginį. Šis mėginys turi būti ištirtas ES patvirtintoje laboratorijoje. (Neutralizuojančių antikūnų titras turi būti ne mažesnis kaip 0,5 TV/ml. Antikūnų titravimo nereikia kartoti naminiams gyvūnėliams, kurie buvo revakcinuojami pagal vakciną pagaminusios įmonės rekomendacijas.

3 mėnesių laikotarpis netaikomas pakartotinai įvežamiems naminiams gyvūnėliams (Lietuvos Respublikoje kilusiems naminiams gyvūnėliams, vežamiems atgal į Lietuvos Respubliką), kurių gyvūno augintinio pase yra įrašas, patvirtinantis, kad titravimas buvo atliktas prieš naminiams gyvūnėliams išvykstant iš ES teritorijos ir tyrimo rezultatai buvo teigiami.

Veterinarijos sertifikatas arba ES gyvūno augintinio pasas Naminius gyvūnėlius turi lydėti veterinarijos sertifikatas, išduotas valstybinio veterinarijos gydytojo, arba, kai naminiai gyvūnėliai įvežami pakartotinai (Lietuvos Respublikoje kilę naminiai gyvūnėliai, vežami atgal į Lietuvos Respubliką), gyvūno augintinio pasas. Nevakcinuotų jaunesnių kaip 3 mėnesių amžiaus šunų, kačių ir šeškų įvežimas iš trečiųjų šalių, nenurodytų 1 lentelėje, gali būti leidžiamas, jeigu šiose šalyse yra palanki pasiutligės epizootinė situacija.

bottom of page