KAČIŲ AKUŠERIJA IR GINEKOLOGIJA

KATĖS STERILIZACIJA
Katės yra labai vislios. Pirmuosius jauniklius katė gali atsivesti būdama 8 mėnesių. Ji gali kačiuotis du, tris ir netgi keturis kartus per metus. Po pusmečio jauni kačiukai taip pat gali susilaukti palikuonių.
Jei jūs savo katę laikote namuose ir neišleidžiate į gatvę, rujos metu j sukels daug nepatogumų. Katė prašys išleisti į lauką, voliosis ant grindų, maišysis po kojomis, dieną ir naktį kauks ir neleis užmigti.Jei jūs gyvenate nuosavame name, vietiniai “gerbėjai” dažnai lankys jūsų katę ir sukels papildomų rūpesčių. O jei ji vaikštinės neprižiūrima būtinai atsives neplanuotų palikuonių. Tam tikrų vaistinių preparatų naudojimas (liaudiškai vadinamų kontraceptikais) tikrai neišsprendžia problemos. Tai hormoniniai preparatai, jie padidina tikimybę sirgti pieno liaukos navikiniais susirgimais, bei gimdos pūliniais uždegimais.
Kačiukų skandinimas, išmetimas ir kitoks jų atsikratymas yra nehumaniškas poelgis. Jaunklių auginimas pareikalaus iš jūsų daug fizinių pastangų ir piniginių išlaidų. Žinoma, augančius kačiukus malonu stebėti, bet kai ateina laikas surasti jiems naujus namus, iškyla daug sunkumų. Šiais laikais sunku įsiūlyti netgi veislinius kačiukus.
Katės sterilizavimas išsprendžia visus nepatogumus, susijusius su jos elgesiu ir jaunikliais. Po operacijos praėjus 10 dienų pašalinamos siūlės ir katė nebejaučia daugiau jokių nepatogumų. Sterilizuotos katės niekada nepatiria liūdesio ar nepatogumų dėl to, kad nerujoja, ir nesikankina, kad negali turėti kačiukų. Jos nebeserga lytinės sistemos ligomis ir ypač retai sega pieno liaukų navikiniais susirgimais.
KATINO KASTRACIJA
Katinų šeimininkams taip pat tenka patirti nepatogumų dėl augintinių lytinių instinktų. Katinai subrestą apie šeštąjį mėnesį ir gali būti lytiškai aktyvus ištisus metus. Neleidžiams į lauką katinas pradeda žymėti buto ar namo teritoriją, dėl ko atsiranda bjaurus kvapas. Net jei jūs imatės visų atsargumo priemonių, katinas gali nepastebėtas pasprukti pro duris, iššokti pro langą ar nušokti nuo balkono. Tai dažnai baigiasi tragiškai, kartais gyvūnai visai negrižta.
Laisvai laikomi katinai klaidžioja po apylinkę, nueina toli nuo namų ir “kariauja” su kitais katinais. Dažnai tokių kovų dalyviai reikalauja rimto gydymo veterinarijos gydyklose. Net ir menkiausi įdrėskimai ir įkandimai gali virsti dideliais pūliniais uždegimais. Valkataujantys katinai neretai užsikrečia infekcinėmis ir parazitinėmis ligomis, dažnai tampa kelių eismo įvykių, gyvūnų gaudytojų ir kankintojų aukomis.
Kastruoti katinai, su retomis išimtimis, kai operacija, kai operacija būna atlikta vyresnio amžiaus gyvūnui, nustoja žymėti teritoriją. Pradingsta specifinis aštrus šlapimo kvapas. Išnyksta jų agresyvumas žmonių ir kitų katinų atžvilgiu, susijęs su lytiniu elgesiu.