top of page

KATINŲ KASTRACIJA IR STERILIZACIJA

Piktas katinas sėdi ant stalo

Katės sterilizacija 

Chirurginė procedūra, kurios metu pašalinamos patelės reprodukcinės organų dalys - kiaušidės ir gimda.

Katino kastracija

Chirurginė procedūra, kurios metu pašalinami katino reprodukciniai organai - sėklidės.


 

Kodėl rekomenduojama sterilizuoti kates?
 

  • Populiacijos kontrolė: sterilizacija padeda išvengti nepageidaujamų palikuonių atsivedimo.

 

  • Sveikata: sterilizuotos katės turi mažesnę riziką susirgti tam tikromis ligomis, tokiomis kaip piktybiniai pieno liaukų navikai, kiaušidžių ar gimdos infekcijų. Taip pat, jos yra mažiau linkusios peštis su kitomis katėmis.

 

  • Elgesys: Sterilizuotos katės dažniausiai pasižymi ramiu elgesiu ir yra mažiau linkusios žymėti teritoriją.

 

Kodėl rekomenduojama kastruoti katinus?

 

  • Populiacijos kontrolė: kaip ir sterilizacija katėms, kastracija katinams padeda kontroliuoti populiaciją.

 

  • Sveikata: kastracija sumažina katinų riziką susirgti tam tikromis ligomis, tokiomis kaip prostatos ar sėklidžių uždegimai. Kastruoti katinai taip pat dažniau pasilieka namuose, mažiau linkę išeiti ir susidurti su pavojais klajodami.

 

  • Elgesys: Kastruoti katinai paprastai pasižymi mažesniu agresyvumu ir mažesniu teritorijos žymėjimu. Jie ramesni, patiria mažiau streso ir yra mažiau linkę klajoti ar slėptis.

 

Kuo skiriasi katino kastracija nuo sterilizacijos?

Patinams atliekama kastracija, kurios metu pašalinamos sėklidės, o patelėms atliekama sterilizacija, kuomet pašalinamos kiaušidės ir gimda. Sterilizacija yra šiek tiek sudėtingesnė procedūra nei kastracija, nes reikalauja atlikti pjūvį pilvo srityje. 

 

Kada rekomenduojama sterilizuoti ar kastruoti katinus?

 

Katės lytinis brendimas vyksta anksti - maždaug nuo 5 mėnesių amžiaus, katinams lytinis brendimas įvyksta šiek tiek vėliau. Todėl rekomenduojama atlikti kastaciją ar sterilizaciją nuo 6 mėnesių amžiaus, kuomet jau yra atliktos pirmos vakcinos ir gyvūnas dar nėra lytiškai subrendęs. 

Vyresniame katino ar katės amžiuje kastracija ar sterilizacija - saugi procedūra. Tačiau svarbu dėl to pirmiausia pasitarti su veterinaru ir nuspręsti tinkamiausia laiką procedūrai atlikti.

Jeigu norite katę sterilizuoti po gimdymo, svarbu žinoti, jog katės sterilizacija po gimdymo gali būti sudėtingesnė. Rekomenduojama palaukti kol atsivesti kačiukai bus paaugę ir pasiruošę atsiskirti nuo katės.

Kiek laiko vyksta katino kastracija ar sterilizacija?

 

Operacija dažniausiai užima apie 30 minučių.

 

Katinų kastracijos ir sterilizacijos operacija

 

Operacija atliekama su bendra narkoze. Prieš atliekant operacija daromi bendri tyrimai užtikrinti saugią procedūros eigą. Po operacijos augintiniui reikia laiko atsigauti, tad rekomenduojama katinui suteikti saugią ir ramią vietą poilsiui.

Po sterilizacijos praėjus 10 dienų pašalinamos siūlės ir katė nebejaučia jokių nepatogumų.

Katino kastracijos metu atliekami pjūviai nereikalauja siūvimo, tad patinų atsigavimo laikas yra trumpesnis.

 

Dėl atliekamų procedūrų svarbu pasitarti su veterinaru. Kreipkitės el. paštu, telefono numeriu ar registruokitės ir profesionalūs Vilnius Vet veterinarai atsakys į Jums iškilusius klausimus!

bottom of page